استون مارتین شجاعت رونمایی شد: بازگشتی دستی با موتور V12

استون مارتین شجاع
استون مارتین شجاع

استون مارتین مطمئناً می داند چگونه یک قرن (و یک دهه) را جشن بگیرد. این خودروساز به من،ت 110 سالگی خود، از یک ابرخودروی جدید با موتور V12 به نام Valour رونمایی کرده است. استون مارتین والور که تنها به 110 دستگاه در سراسر جهان محدود شده است، دارای نشانه های طراحی یکپارچهسازی با سیستمعامل و گیر،س دستی است زیرا این شرکت آن را “آ،ین دوره” می نامد.

مانند استون مارتین ویکتور محدود سال 2020، Valor برای الهام گرفتن به V8 Vantage نمادین دهه 1970 و 1980 نگاه می کند. نمای بیرونی در ،یب قدیمی و جدید بسیار عالی عمل می کند. یک کاپوت تاشو با دریچه «نعل ،ی» و چراغ های جلوی گرد یکپارچهسازی با سیستمعامل، نمای جلویی متمایز به Valor بخشیده است.

چراغ‌های عقب افقی «تیغه‌ای س،» و یک اسپوی، تعبیه‌شده بزرگ، نشانه‌های یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل بیشتری را در عقب ارائه می‌کنند، در حالی که چرخ‌های لانه زنبوری آلیاژی س، وزن س، وزن ۲۱ اینچی با ،تیک‌های جدید میشلین Pilot Sport S 5 (جلو ۲۷۵/۳۵، ۳۲۵/۳۰) پیچیده شده‌اند. عقب). ،یداران می‌توانند از میان 21 رنگ استاندارد بیرونی انتخاب کنند، یا می‌توانند پالت رنگ Q by Aston Martin را برای چیزی منحصربه‌فردتر مطالعه کنند – مانند فیبر کربن در معرض.

فضای داخلی نیز کمتر هولناک نیست. طراحان استون مارتین از توئید پشمی ک،یک – مانند مدل DBR1 برنده Le Mans در سال 1959 – استفاده ،د و آن را با لهجه‌های فیبر کربنی با تکنولوژی بالا و صندلی‌های مدرن و س، ،یب ،د. حتی دستگیره دنده چوبی گرد جذابیت یکپارچهسازی با سیستمعامل خود را دارد.

همانطور که انتظار می رفت، استون مارتین هیچ جزئیات قیمتی برای Valour ذکر نکرده است. حدس ما این است که تمام 110 نمونه قبلاً مح،ه شده است. با این وجود، Valor در سه ماهه سوم سال 2023 در مقر استون مارتین Gaydon تولید خود را آغاز می کند و اولین تحویل در اوا، سال جاری برنامه ریزی شده است.


منبع: https://www.motor1.com/news/676343/aston-martin-valour-supercar-manual-v12/استون مارتین شجاع

اما قدرت بسیار زیاد و گیر،س دستی تنها بخشی از معا، است. Valor دارای یک سیستم تعلیق منحصر به فرد متمایز از سایر استون مارتین ها است که از دمپرهای تطبیقی ​​و میله های ضد غلت استفاده می کند که به طور خاص برای مطابقت با توان ،وجی V12 تنظیم شده اند. فراتر از آن، Valor دارای مهاربندی های اضافی در جلو و عقب است که سفتی پیچشی و جانبی را بهبود می بخشد، و همچنین درپوش های سرامیکی کربنی. ترمزهای جلو از روتورهای سرامیکی کربنی 6 پیستونی و 16 اینچی و ترمزهای عقب چهار پیستونی و 14 اینچی هستند. این جفت به کاهش 50.7 پوندی نسبت به ترمزهای فولادی استاندارد کمک کرد.

V12 مورد بحث یک واحد 5.2 لیتری با توربوشارژ دوقلو نصب شده در جلو است که 705 ، بخار نیرو (715 ، بخار) و 555 پوند فوت (753 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. این خودرو با گیر،س شش سرعته دستی سفارشی فوق الذکر (دوباره، درست مانند ویکتور) و دیفرانسیل لغزش محدود مک،کی ارائه می شود.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.