این کامیون بزرگ در دانشگاه تگزاس زمین لرزه های مصنوعی ایجاد می کندتگزاس ایالتی نیست که به خاطر ز،له هایش معروف باشد. این بدان م،است که وقتی دانشمندان دانشگاه تگزاس می خواهند ،زش را مطالعه کنند، باید خلاقیت به ،ج دهند. راه حل یک کامیون بزرگ با وزنی است که می تواند روی زمین ،وبد. از نظر فنی، این دکل Large Mobile Shaker است، اما با نام مستعار T-Rex شناخته می شود.

دانشگاه تگزاس دارای پنج شیکر با اندازه های مختلف است، اما این ویدئو در درجه اول بر روی T-Rex بزرگ و بد تمرکز دارد. می تواند آنقدر سریع به زمین برخورد کند که حرکت وزنه در دوربین نشان داده نشود. در این ویدئو، دستگاه باید سرعت کارها را کاهش دهد تا منظور را به مخاطب برساند.

هدف این دستگاه هم برای تحقیقات و هم کاربردهای واقعی است. تی ر، قابلیت قرار دادن سنسورها در زمین را دارد. سپس دانشمندان می توانند این داده ها را زیر نظر بگیرند تا ببینند چگونه زمین ،زه های ساختگی در زمین حرکت می کنند. آن را به ،وان یک T-Rex در دنیای واقعی در نظر بگیرید که مانند پارک ژوراسیک به زمین می زند. وزنه دارای سه روش تکان دادن است: عمودی، افقی یا عرضی. می تواند تا 60000 پوند (27216 کیلوگرم) در حالت عمودی یا حدود 30000 پوند در حالت افقی با زمین برخورد کند.

برای مثال، تیم اخیراً به وایومینگ رفتند تا بررسی کنند که چگونه یک ز،له بر نیروگاه‌های جدید در آنجا تأثیر می‌گذارد. دانشمندان توانستند چیزها را در عمق نیم مایلی زمین بدون نیاز به حفاری گمانه ارزیابی کنند که این امر باعث صرفه جویی در هزینه افراد سازنده کارخانه می شود.

متأسفانه در این ویدیو تاثیر تی ر، را نمی تو،د حس کنید، اما مجری می گوید که مثل یک ز،له واقعی است. در این کلیپ وزن در حدا،ر تنظیمی است که دانشگاه تگزاس اجازه می دهد. حتی می تواند بالاتر برود. این دانشمند اخیراً به ایجاد یک موج زیرزمینی به طول 6000 فوت (1.829 کیلومتر) اشاره می کند.

بخشی از دلیل آن ز،له خطرناک است به دلیل روان شدن خاک است. بدیهی است که ما معمولاً روی زمین راه می رویم و محکم است. اما، یک ،زش می تواند اشیا را به روشی درست تکان دهد که زمین بتواند مانند یک مایع عمل کند. بدون حمایت و برنامه ریزی معماری لازم، سازه ای در چنین منطقه ای می تواند فرو بریزد.


منبع: https://www.motor1.com/news/608742/university-of-texas-t-rex-truck-makes-artificial-earthquakes/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.