به 132000 مالک جیپ چروکی توصیه شد به دلیل خطر آتش سوزی در بیرون پارک کنند

این خودروساز پس از مشاهده افزایش آتش سوزی محفظه بار در کراس اوورهای چروکی در سال های 2014-2015، بررسی این مشکل را در ژانویه 2022 آغاز کرد. ال،ای آتش سوزی، اظهارات شاهدان، و تاریخچه خودرو را در حین ملاقات با مهندسان مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا در مورد ماژول بالابر برقی و تغییرات ایجاد شده در طراحی آن در طول تولید اطلاعات ،ب کند.

تا 27 آوریل 2023، 50 گزارش به طور بالقوه مرتبط با این موضوع شناسایی کرده بود. چند هفته بعد، در 4 می، Stellantis تصمیم گرفت تا یک فراخوان ایمنی داوطلبانه انجام دهد. از هیچ گونه تصادف یا جراحت مرتبط با موضوع مطلع نیست. Stellantis معتقد است که وسایل نقلیه آسیب دیده بین 27 فوریه 2013 و 9 سپتامبر 2015 ساخته شده اند، زم، که به روز رس، ماژول آن را در برابر نفوذ آب قوی تر کرد.

جیپ به دارندگان چروکی مدل 2014-2016 توصیه می کند به دلیل خطر آتش سوزی مرتبط با درب بالابر برقی، بیرون پارک کنند. این خودروساز در حال فراخو، 132099 خودرو در ایالات متحده برای رفع این مشکل است.

جیپ اکنون در حال توسعه این درمان است و در اوا، ژوئن به مالکان با دستورالعمل‌هایی درباره نحوه تعمیر آن اطلاع می‌دهد. این شرکت قبلاً به فروشندگان این فراخوان گفته است و به مالکان توصیه می کند “این وسایل نقلیه را در داخل ساختمان ها یا سازه ها یا در نزدیکی وسایل نقلیه دیگر پارک نکنند تا زم، که خودروها تعمیر نهایی آنها انجام شود.” آتش سوزی وسایل نقلیه می تواند به سرعت به خودروها و سازه های دیگر سرایت کند.

خودروهای آسیب‌دیده با یک ماژول بالابر برقی در نقطه‌ای آسیب‌پذیر در برابر نفوذ آب ساخته شده‌اند. این می‌تواند منجر به اتصال برق احتمالی شود که می‌تواند باعث آتش‌سوزی وسیله نقلیه شود، که می‌تواند چه جرقه خودرو روشن یا خاموش باشد. به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، این فراخوان خودروهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که قبلاً در طی فراخو، در سال 2015 تعمیر شده بودند و سعی در تعمیر این مشکل داشتند.

جیپ نزدیک به 60000 خودروی شاسی بلند ر،ر را که از اکتبر 2019 تا مه 2022 ساخته شده بود، فراخوان کرد. این شرکت مجبور شد این آفرود محبوب را فراخو، کند، زیرا ممکن است در صورت تصادف یک فریم ناود، استفاده نشده باعث نشت سوخت شود. جیپ با برداشتن گل میخ غیر ضروری و استفاده از رنگ تازه مشکل را برطرف کرد.


منبع: https://www.motor1.com/news/667563/jeep-cherokee-park-outside-fire-risk/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.