تویوتا پریوس 2023 به عنوان PHEV با 220 اسب بخار در اروپا معرفی شد

در داخل، پریوس جدید از زبان معماری جزیره با سه حوزه استفاده می کند: “محافظه اطراف”، “ماژول راننده” و “پانل ابزار شناور”. ظاهر شبیه چیدمان کراس اوور bZ4X است زیرا نمایشگر گیج مانند ا،ر خودروهای مدرن به جای داشتن یک پوشش در اطراف آن، از داشبورد بیرون می‌آید.

تویوتا پریوس 2022

16 ع، ها

تویوتا پریوس 2022 اول نخست

پلاگین پریوس با پنل سقفی خورشیدی اختیاری در دسترس خواهد بود. در اعلامیه مدل بازار اروپا اشاره ای نشده است که آیا این سیستم می تواند محدوده رانندگی خودرو را بهبود بخشد یا خیر.

پلاگین پریوس در اروپا دارای باتری 13.6 کیلووات ساعتی است، در مقابل بسته 8.8 کیلووات ساعتی مدل قبلی. این واحد در زیر صندلی های عقب قرار دارد. در اطلاعیه تویوتا آمده است که این محدوده 50 درصد بیشتر از نسل فعلی است. این نشان دهنده مسافت 58.5 مایلی (94.15 کیلومتر) با قضاوت فعلی است. رقم 39 مایلی (63 کیلومتر) در بریت،ا.

پس از این اولین حضور اروپایی، ما انتظار داریم که به زودی مشخصات مدل با مشخصات ایالات متحده را داشته باشیم.


منبع: https://www.motor1.com/news/621929/2023-toyota-prius-european-debut/

در اروپا، پریوس جدید تنها به صورت پلاگین هیب، در دسترس است. این پیشرانه شامل یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر با قدرت کل سیستم 220 ، بخار است. این یک بهبود 99 ، بخاری (74 کیلووات) نسبت به چهار دیگ 1.8 لیتری کمک الکتریکی خودروی فعلی است که 121 ، بخار (90 کیلووات) تولید می کند.

از نظر زیبایی، پریوس جدید آشنا به نظر می رسد و در عین حال ظاهری تازه دارد. این طراحی، قله سقف را بیشتر به عقب می راند، که ظاهری کوپه مانند به خودرو می بخشد. نسبت های تغییر یافته شامل کاهش ارتفاع به میزان 1.969 اینچ (50 میلی متر) و کشش فاصله بین دو محور به همان میزان است. طول کلی 1.811 اینچ (46 میلی متر) کوتاهتر است. عرض 0.866 اینچ (22 میلی متر) افزایش می یابد.

یک جفت دریچه باریک صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی را از کنترل های HVAC جدا می کند. دارای دکمه هایی برای کنترل دمای صندلی و تنظیم دمای کابین است.

نسل پنجم تویوتا پریوس چند ساعت قبل از نمایش مدل جدید در ایالات متحده در اروپا به نمایش در می آید. ما هنوز نمی‌تو،م در مورد مشخصات یا ویژگی‌های بازار آمریکا مطمئن باشیم، اما این رونمایی اشاره‌ای به آنچه انتظار داریم ارائه می‌دهد.

پشته مرکزی شامل یک نمایشگر سرگرمی اطلاعاتی است که از داشبورد بیرون می آید. به نظر می رسد تنها کنترل فیزیکی یک دکمه در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش باشد.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.