جیپ چهارمین خودروی الکتریکی جدید خود را تا سال 2025 معرفی کرد

توجه: کانسپت جیپ انتقام جوی 4×4 مدل 2022 در گا،ی تصویر شده است.

کانسپت جیپ اونجر 4x4 مدل 2022

متأسفانه، جیپ هنوز آماده نیست تا اطلاعات بیشتری در مورد کراس اوور باتری-الکتریکی که هنوز نامش فاش نشده است، به ما بگوید. تنها تصویر تیزر موجود چیزی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد یک کراس اوور کوچک پنهان شده در زیر پوشش آبی با لوگوی این برند برای خودروهای برقی بالای آن قرار دارد. این واقعاً خیلی آشکار نیست، اما شایعاتی که در خیابان وجود دارد این است که این محصول الکتریکی جدید در بخش‌های پایین‌تر قرار می‌گیرد و به ،وان یک جیپ برقی نوزاد فروخته می‌شود.

در سپتامبر سال گذشته، جیپ اعلام کرد که قصد دارد تا اواسط دهه چهار مدل الکتریکی جدید را روانه بازار کند. در آن زمان، ما اطلاعاتی در مورد سه مورد از آنها داشتیم – Recon، Wagoneer S و Avenger AWD. جیپ همچنین به طور خلاصه اشاره کرد که چهارمین شاسی بلند EV نیز در دست توسعه است اما چیزی در مورد آن فاش نکرد. امروز بالا،ه می تو،م اولین تصویر تیزر آن مدل را به اشتراک بگذاریم.

خودروهای الکتریکی جدید دیگری که شرکت آمریکایی بخشی از مجموعه Stellantis در حال برنامه ریزی است، Recon – یک SUV بدون آلایندگی الهام گرفته از Wrangler بر اساس پلت فرم بزرگ Stellantis STLA – و Wagoneer S – یک SUV بزرگ با همان معماری و توانایی شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت تنها در 3.5 ث،ه و برد ،نی 400 مایل در هر شارژ.

5 ع، ها

این اطلاعات ما را با دو سوال سوزان رها می کند. آیا قرار است از Avenger کوچکتر باشد یا بزرگتر؟ و – مهمتر از آن – آیا در ایالات متحده در دسترس خواهد بود؟ حدس ما این است که اگر کوچکتر از Avenger باشد، در ایالت فروخته نخواهد شد. Avenger برای بازار ایالات متحده بسیار کوچک در نظر گرفته می شود و در حال حاضر فقط در اروپا موجود است.

وقتی صحبت از Avenger شد، جیپ تاکنون حدود 22000 پیش سفارش برای این کراس اوور کوچک دریافت کرده است که تنها در اسپ،ا، ایتالیا و لهستان با موتور احتراقی به فروش می رسد. در تمام کشورهای دیگر در قاره کهن، این کراس اوور کوچک تنها با یک پیشرانه الکتریکی، یک راه‌اندازی تک موتوره BEV که چرخ‌های جلو را تامین می‌کند، در دسترس است. نسخه دو موتوره با قابلیت AWD به زودی به ،وان یکی از چهار جیپ الکتریکی جدید که تا اواسط دهه برنامه ریزی شده است، عرضه خواهد شد.


منبع: https://www.motor1.com/news/664376/jeep-fourth-ev-teased-2025/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.