رانندگان فرمول 1 را تماشا کنید تا کامیون‌های هیولایی را به طور کامل ارسال کنند

یکی از ضربه های فرمول یک این است که این ماشین بیشتر از راننده است که برنده می شود. اینکه تکنولوژی خودرو مهارت راننده را تحت الشعاع قرار می دهد. اما هر ،ی که بدون دانش گذرا از فرمول یک این ارزیابی را انجام دهد، یک چیز را فراموش می‌کند – رانندگان فرمول 1 نخبه‌اند و می‌توانند تقریباً هر چیزی را از چرخ‌ها خارج کنند.

برای اثبات این موضوع، ردبول، که مالک هر دو تیم ردبول و آلفا تاوری F1 است، قهرمان دو دوره جهان، م، ورشتاپن، در کامیون‌های هیولایی به مصاف یوکی تسونودا رفت. یک خودروی مدرن F1 مرکز ثقل پایینی دارد، وزنی در حدود 800 کیلوگرم یا حدود 1760 پوند دارد و دارای یک موتور کوچک 1.6 لیتری است که حدود 1000 ، بخار قدرت تولید می کند. از آیرودینامیک برای سرعت استفاده می کند و از 0 تا 100 مایل در ساعت و در کمتر از پنج ث،ه به صفر برمی گردد.

در مقایسه، یک کامیون هیولا مرکز ثقل بسیار بالایی دارد، بنابراین واژگونی یک خطر جدی است. موتورهای بزرگ V8 آنها حدود 500 ، بخار قدرت دارند. وزن هر چرخ 700 کیلوگرم یا حدود 1540 پوند است. این یک اشتباه تایپی نیست – وزن هر چرخ کمی کمتر از یک خودروی مدرن F1 است.

تنها چیزی که کامیون‌های هیولاهای آیرودینامیک به آن اهمیت می‌دهند، گرفتن هوا در هنگام پرتاب یا پرش از روی موانع است. هم ورشتاپن و هم تسونودا از صدای کامیون‌ها، میزان ناهمواری آنها در رانندگی و میزان خاکی که در اطراف مسیر در پایین معدن Erzberg در اتریش به داخل کابین ریخته می‌شود، شگفت زده شده‌اند.

ردبول علاوه بر اینکه در صدر ج، F1 جهان ایستاده است، در هنر تبلیغات در رسانه های اجتماعی نیز تسلط دارد. کانال یوتیوب آن انواع ورزش‌های شدید را نشان می‌دهد و رانندگان F1 خود را در مخمصه‌های جالبی قرار می‌دهد، مانند رانندگی با ماشین F1 در استرالیا برای گله‌داری ، یا رفت‌وآمد از نیویورک به میامی.


منبع: https://www.motor1.com/news/674113/formula-1-drivers-in-monster-trucks/

تسونودا در همان لحظه ثابت می کند که سریع است و در عرض 58.3 ث،ه با کامیون آبی و سفید رام دور مسیر حرکت می کند. زمان قابل توجهی است، اما ورشتاپن سریعتر است و یک دور را در سایه بیش از 55 ث،ه می چرخاند. مهم نیست قهرمان دو دوره جهان را در چه جایگاهی قرار می دهید. چه یک ماشین F1، چه کامیون هیولا، یا هوندا HR-V، او سریع خواهد بود.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.