سیتروئن C3 در تست تصادف لاتین NCAP با ستاره صفر مردود شد

16 ع، ها

برای هیچ یک از مسافران یادآوری کمربند ایمنی وجود ندارد در حالی که کمربند ایمنی برای راننده ا،امات NCAP لاتین را برآورده نمی کند. ناحیه کف پا ناپایدار است در حالی که حفاظت از ضربه شلاقی به گردن بزرگسالان ضعیف است. مشکل دیگر با علامت گذاری لنگرهای ISOFIX است.

متأسفانه، این اولین خودرویی است که توسط NCAP لاتین آزمایش شده است که “به” رتبه صفر ستاره رسیده است زیرا هیوندای توسان، فیات آرگو/کرونوس، سوزوکی بالنو و کیا پیکانتو نیز نتوانسته اند هیچ ستاره ای را در تست های تصادف ،ب کنند. در مورد سیتروئن C3 (با نام رمز CC21)، NCAP لاتین اشاره می‌کند که این خودروی کوچک دارای ساختاری ناپایدار، حفاظت ضعیف در برخورد از جلو، فقدان محافظ سر کناری و عدم یادآوری کمربند ایمنی است.

سیتروئن C3 در تست تصادف NCAP لاتین 2023

به صورت استاندارد تنها با دو کیسه هوا ارائه می شود (در سال 2023!)سیتروئن C3 تنها 30.52 درصد در گروه سرنشینان بزرگسال و 12.10 درصد در گروه سرنشینان کودک ،ب کرد. 49.74 درصد برای حفاظت از عابر پیاده و کاربران آسیب پذیر جاده و 34.88 درصد برای کمک ایمنی رتبه بندی شده است. NCAP لاتین تست برخورد با قطب را انجام نداد زیرا خودرو فاقد سیستم حفاظتی استاندارد از سر کناری است. در واقع، حتی یک گزینه هم نیست. علاوه بر این، کیسه هوای صندلی سرنشین جلو را نمی توان جدا کرد.

شرم آور است که Stellantis، که می داند چگونه خودروهای ایمن تر با قیمت های مقرون به صرفه توسعه دهد، خودرویی با ایمنی ضعیفی مانند سیتروئن C3 طراحی کرده است. خودرویی با این ماهیت نشان دهنده توهین به سلامت و یکپارچگی آمریکایی های لاتین است. به همان اندازه ،نان کشورهایی که استلانتیس جرات نمی‌کند خودرویی با این میزان ایمنی پایین بفروشد، در موقعیت‌های تصادف یا تصادف آسیب‌پذیر است.”


منبع: https://www.motor1.com/news/676866/citroen-c3-latin-ncap-crash-test/

با در نظر گرفتن همه موارد، سیتروئن چیزهای زیادی را در دستور کار خود دارد، مشروط بر اینکه بخواهد رتبه تست تصادف خودرو را بهبود بخشد. قابل درک است که استفان برودزیاک، رئیس NCAP لاتین، از شرکت مادر Stellantis به دلیل نحوه مهندسی C3 انتقاد کرد:

بلافاصله باید به این نکته اشاره کنیم که این سیتروئن C3 همان خودروی فروخته شده در اروپا نیست. این بر روی پلت فرم متفاوتی سوار می شود و عمدتاً برای بازارهای نوظهور مانند آمریکای ج،ی و هند مهندسی شده است. در حالی که C3 ویژه یورو ساخت اسلواکی در تست تصادف انجام شده در سال 2017 در برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا رتبه 4 ستاره را ،ب کرد، این C3 که در برزیل تولید شده بود در ارزیابی با رتبه نگران کننده صفر ستاره ش،ت خورد.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.