طراح مک لارن P1 نظرات خود را در مورد نقش هوش مصنوعی در طراحی خودرو به اشتراک می گذارد

علیرغم این نکات منفی، استفنسون به طور کلی نسبت به پتانسیل ژنراتورهای هوش مصنوعی و T2I برای متحول ، صنعت طراحی خودرو خوش بین است. او معتقد است که این ابزارها می توانند به طراحان کمک کنند تا کارآمدتر و موثرتر کار کنند و در نهایت منجر به خلق خودروهای منحصر به فرد و خلاقانه تر می شوند. با این حال، او همچنین بر اهمیت این که طراحان خلاقیت و دیدگاه خود را به فرآیند طراحی بیاورند، به جای تکیه بر این ابزارها برای انجام همه کارها برای آنها، تأکید می کند.


منبع: https://www.motor1.com/news/653226/frank-stephenson-ai-tech-car-design/

استفنسون همچنین در این ویدئو پتانسیل این ابزارها را برای کمک به برندها برای گسترش به بخش‌های جدید یا بهبود طرح‌های موجود برجسته کرد. به ،وان مثال، مک لارن می تواند به سرعت و به راحتی ببیند که یک کراس اوور SUV مک لارن چگونه ممکن است ظاهر شود و بازخورد مصرف کنندگان را دریافت کند، بدون اینکه نیازی به سرمایه گذاری منابع زیادی برای ایجاد یک نمونه اولیه فیزیکی داشته باشد.

با این حال، اتکای بیش از حد به ژنراتورهای T2I دارای معایبی بالقوه است. استفنسون خاطرنشان می کند که اگر طراحان بیش از حد بر این ابزارها تکیه کنند و نتوانند دیدگاه خلاقانه خود را به میز ارائه دهند، خطر ی،ان سازی طرح های خودرو وجود دارد. همچنین خطر از دست دادن شغل وجود دارد زیرا ممکن است نیاز به طراحان خودرو در آینده کاهش یابد.

استفنسون معتقد است که ژنراتورهای هوش مصنوعی و T2I ابزار قدرتمندی هستند که طراحان خودرو می توانند از آن استفاده کنند. این فناوری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به سرعت ایده‌های طراحی مختلف را تولید و آزمایش کنند، و به آن‌ها زمان می‌دهد تا بیشتر روی اصلاح جزئیات تمرکز کنند. او با توانایی ایجاد و کاوش آسان طرح های منحصر به فرد و نوآورانه، معتقد است که ممکن است در آینده شاهد ورود خودروهای واقعاً پیشگامانه به بازار باشیم.

این طرز فکر مطابق با چیزی است که آئودی اخیراً اعلام کرده است. این برند آلم، پیش از این اعلام کرده بود که از فناوری هوش مصنوعی داخلی برای طراحی چرخ‌ها استفاده می‌کند.

فرانک استفنسون، طراح مشهور خودرو، نظرات خود را در مورد اینکه چگونه ژنراتورهای T2I (Text-to-Image) و هوش مصنوعی (AI) می توانند طراحی خودرو را متحول کنند، به اشتراک می گذارد. T2I به طراحان خودرو اجازه می دهد تا توضیحات مکتوب طراحی مورد نظر خود را وارد کنند و یک مدل کاملاً رندر شده و دقیق در چند ث،ه تولید کنند.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.