فقط 48 مدل جایزه انتخاب ایمنی برتر IIHS 2023 را به دلیل قوانین جدید دریافت کردند


مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها فهرست اولیه خود را از برندگان برگزیده برتر ایمنی+ و برترین انتخاب ایمنی برای مدل سال 2023 منتشر کرد. این بار، 48 وسیله نقلیه جایزه وجود دارد که به طور قابل توجهی کمتر از 101 مدل 2022 است. این تفاوت تا حد زیادی به این دلیل است که IIHS به محافظت بهتر در برابر برخورد جانبی، فناوری پیشرفته پیشگیری از تصادف و چراغ‌های جلوی بهتر برای واجد شرایط بودن برای دریافت این افتخارات نیاز دارد.

از 48 برنده، 28 برنده جایزه Top Safety Pick+ و 20 برنده جایزه Top Safety Pick را دریافت ،د. در مقابل، 65 مدل در سال گذشته موفق به ،ب امتیاز TSP+ و 36 مدل در سال گذشته موفق به ،ب جایزه TSP شدند.

نتایج تست تصادف IIHS 2023

15 ع، ها

دیوید هارکی، رئیس IIHS گفت: «تعداد برندگان امسال کمتر است، زیرا ما خودروسازان را به چالش می‌کشیم تا بر اساس دستاوردهای ایمنی که قبلاً به دست آورده‌اند، توسعه دهند. این مدل‌ها هم در قابلیت تصادف و هم در پیشگیری از تصادف برجسته هستند.»

،یب شرکت تویوتا موتور از برندهای تویوتا و ل،وس بیشترین جوایز را برای سال 2023 به دست آورد. 9 مدل با Top Safety Pick+ و 6 مدل برتر Safety Pick داشتند. در سال 2022، هیوندای با 11 افتخار TSP+ و 10 تروفی TSP رهبری این مجموعه را به دست آورد.

برای مدل سال 2024، IIHS دیگر تست های استحکام سقف، تکیه گاه سر و سیستم پیشگیری از تصادف خودرو به خودرو را انجام نخواهد داد. وضعیت فعلی صنعت به این م،ی است که تقریباً هر مدلی در این ارزیابی ها نمرات خوبی دریافت می کند. این سازمان در حال کار بر روی بررسی های چالش برانگیزتر برای ارزیابی این ویژگی ها در آینده است.

حذف برخی از آزمایش‌ها دریافت جایزه IIHS را برای خودروهای 2024 آسان‌تر نمی‌کند. نمره خوب، به جای خوب یا قابل قبول، در آزمون ضربه جانبی برای ،ب هر یک از این دو افتخار ضروری است. برای تست به‌روزرس، شده با همپوش، جلویی، امتیاز خوب یا قابل قبول برای برنده + انتخاب ایمنی بالا ا،امی است. ارزیابی تجدید نظر شده به این م،ی است که اکنون یک ساختگی تصادف در ردیف دوم وجود خواهد داشت و آژانس آن را برای آسیب دیدگی با سنسورها بررسی خواهد کرد.

برندگان برتر انتخاب ایمنی + 2023:

آکورا اینتگرا

سوبارو اوت ،

تویوتا کمری پس از ژانویه 2023 ساخته شد

،س G90

هوندا CR-V

هوندا HR-V

ل،وس UX

سوبارو سولترا پس از اکتبر 2022 ساخته شد

هیوندای پالیسید

کیا تلوراید

نیسان راه یاب

صعود سوبارو

تویوتا هایلندر

فول، واگن ID.4

آکورا MDX

آکورا RDX

اینفینیتی QX60

ل،وس NX

ل،وس NX پلاگین هیب،

ل،وس RX

تسلا مدل Y

ولوو XC90

شارژ ولوو XC90

هوندا اودیسه

تویوتا سینا

کابین خدمه ریوین R1T

کابین خدمه تویوتا توندرا

کابین توسعه یافته تویوتا توندرا

برندگان برتر انتخاب ایمنی 2023:

هوندا سیویک هاچ ، به جز تیپ R

سدان هوندا سیویک

مزدا 3 هاچ ،

سدان مزدا 3

تویوتا کرولا هاچ ،

تویوتا کرولا سدان

هیوندای سوناتا پس از دسامبر 2022 ساخته شد

سوبارو لگاسی

ل،وس IS 350

مزدا CX-30

مزدا CX-5

مزدا CX-50

نیسان روگ

سوبارو ،تر

تویوتا راو4

تویوتا راو4 پرایم

تویوتا ونزا

فورد ا،پلورر

مزدا CX-9

لینکلن ناتیلوس


منبع: https://www.motor1.com/news/654131/iihs-2023-top-safety-pick-plus-winners/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.