نقص امنیتی نرم افزار تویوتا مکان خودروهای 2 میلیونی را به مدت 10 سال در معرض دید قرار داد


اگر در چند سال گذشته صاحب یک وسیله نقلیه تویوتا با خدمات متصل شده اید، ما باید چند خبر بد را با شما به اشتراک بگذاریم. این خودروساز اعلام کرده است که یک نقض بزرگ داده در محیط ابری خود کشف کرده است که مکان حدود 2.15 میلیون خودرو را برای بیش از یک دهه افشا کرده است. ظاهراً این نشت به دلیل پیکربندی نادرست پایگاه داده رخ داده است که به هر ،ی اجازه می دهد بدون رمز عبور به محیط ابری تویوتا دسترسی داشته باشد.

این شرکت یک اطلاعیه امنیتی در اتاق خبر ژاپنی خود منتشر کرد بلیپ کامپیوتر پرونده را بررسی کرد. مشتری، که از خدمات T-Connect G-Link، G-Link Lite، یا G-BOOK تویوتا بین 2 ژانویه 2012 تا 17 آوریل 2023 استفاده کرده اند، تحت تأثیر قرار می گیرند. اطلاعات افشا شده شامل شماره شناسه ترمینال ناوبری GPS داخل خودرو، شماره شاسی خودرو، و اطلاعات مکان خودرو با داده های زم، است.

نسخه ترجمه شده بی،ه اصلی تویوتا چنین می گوید: “کشف شد که بخشی از داده هایی که شرکت تویوتا موتور برای مدیریت به شرکت Toyota Connected Corporation سپرده بود، به دلیل پیکربندی نادرست محیط ابری منتشر شده بود. پس از کشف این موضوع، ما اقداماتی را برای مسدود ، دسترسی از خارج انجام داده‌ایم، اما همچنان به انجام تحقیقات، از جمله تمام محیط‌های ابری که توسط TC مدیریت می‌شوند، ادامه می‌دهیم. از ایجاد ناراحتی و نگر، بزرگ برای مشتریان و طرف‌های مرتبط عذرخواهی می‌کنیم.”

خوشبختانه، هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از داده های فاش شده برای تخلفات وجود ندارد بلیپ کامپیوتر گزارش می دهد که کاربران غیرمجاز می توانستند به داده های تاریخی 2.15 میلیون خودروی تویوتا دسترسی داشته باشند. با این حال، خبر خوب این است که داده های افشا شده شامل اطلاعات شخصی نمی شوند، به این م،ی که ردیابی افراد غیرممکن بوده است، مگر اینکه هکر VIN خودرو را بداند. این شرکت همچنین می گوید که احتمال نشت فیلم های ضبط شده در خارج از خودرو وجود دارد.

از امروز، برای مشتری، که ممکن است شناسه ترمینال داخل خودرو، شماره شاسی، اطلاعات مکان وسیله نقلیه و زمان لو رفته باشد، به صورت جداگانه یک عذرخواهی و اعلان به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال خواهیم کرد. علاوه بر این، ما یک مرکز تماس اختصاصی برای پاسخ به سوالات و نگر، های مشتریان راه اندازی خواهیم کرد. بی،ه ای در سایت مطبوعاتی ژاپنی خود.


منبع: https://www.motor1.com/news/667465/toyota-exposed-vehicle-location/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.