هوندا و ال‌جی سرمایه‌گذاری مشترکی برای ساخت کارخانه باتری در ایالات متحده ایجاد می‌کنند


هوندا و ال‌جی سرمایه‌گذاری مش،ی را برای ساخت یک کارخانه باتری‌های برقی 4.4 میلیارد دلاری در ایالات متحده به طور انحصاری برای خودروهای این خودروساز اعلام ،د. این شرکت ها هنوز مکان کارخانه را اعلام نکرده اند اما قصد دارند در اوایل سال 2023 شروع به کار کنند. تولید تا سال 2025 با ظرفیت سالانه 40 گی،ات ساعت آغاز خواهد شد.

این کارخانه باتری های لیتیوم یونی از نوع کیسه ای خواهد ساخت. این بسته‌ها به خودروهای برقی با نشان هوندا و آکورا برای بازار آمریکای شمالی وارد خواهند شد.

توشیهیرو میبه، رئیس، مدیرعامل و مدیر نماینده شرکت موتور هوندا گفت: «همراستا با تعهد دیرینه ما برای ساخت محصولات نزدیک به مشتری، هوندا متعهد به ،ید محلی باتری‌های برقی الکتریکی است که جزء حیاتی خودروهای الکتریکی است.

هوندا برای آینده خودروهای برقی خود یک استراتژی چند بخشی دارد. همه چیز در سال 2024 با ورود هوندا پرولوگ با مشخصات تولید و احیای آکورا ZDX آغاز می شود. هر دوی این مدل های الکتریکی بر روی پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز سوار می شوند. یه شایعه هست که کارخانه های جنرال موتورز نیز ممکن است این محصولات را بسازند.

Acura Precision EV Concept ،مت جلویی خارجی

23 ع، ها

گام بعدی در سال 2026 زم، که هوندا پلتفرم e:Architecture توسعه یافته داخلی خود را به بازار عرضه می کند، انجام می شود. هر دو محصول هوندا و آکورا از زیرساخت ها استفاده می کنند. با توجه به زمان و اطلاعات موجود، ممکن است این محصولات از باتری‌های شراکت LG استفاده کنند.

متأسفانه وجود دارد هیچ جزئیات فنی در مورد پلت فرم e:Architecture وجود ندارد هنوز. هوندا قصد دارد اولويت‌بندي خودروهايي را كه از آن براي آمريكاي شمالي استفاده مي‌كنند، قبل از عرضه در ساير مناطق، تعيين كند.

پرولوگ هوندا

5 ع، ها

هوندا و جنرال موتورز همچنین در حال توسعه پلت فرم جدید جه، هستند. اولین نمونه از این خودروها در سال 2027 وارد بازار می شود.

پیش از این در سال 2022، هوندا و سونی سرمایه گذاری مش،ی را برای توسعه یک خودروی برقی مش، اعلام ،د. آنها قصد دارند این سرمایه گذاری را به ،وان یک شرکت مستقل از هر یک از شرکت های غول پیکر موجود قرار دهند. وسیله نقلیه این کار ممکن است به زودی در سال 2025 وارد بازار شود. هنوز مشخص نیست که آیا این ابتکار ارتباطی با مفاهیم Vision-S سونی دارد یا خیر.

استراتژی جه، هوندا عرضه 30 خودروی برقی تا سال 2030 و ساخت بیش از 2 میلیون دستگاه از این محصول در سال است. گام بعدی معرفی مدل هایی با باتری های حالت جامد است که در حال حاضر در دست توسعه هستند.

برای نگاه عمیق تر به ظاهر اولین خودروی الکتریکی آکورا، ویدیوی زیر را ببینید:


منبع: https://www.motor1.com/news/607057/lg-،nda-partner-to-build-battery-plant-in-us/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.