پتنت استندآپ رانندگی فورد جدیدترین در یک سال ایده های جالب است

این در سال 2021 توسط FoMoCo ثبت شد اما هفته گذشته منتشر شد و توجه ما را به خود جلب کرد. مشاهده تصویری از یک Bronco با شخصی که ظاهراً آن را از روی ستون شیشه جلو می راند، مطمئناً قابل توجه است، اما طبق اطلاعات موجود در پرونده ثبت اختراع، کاربرد این سیستم پیشنهادی چندان چشمگیر نیست.

اول چیزهای مهم. به ،وان یادآوری، ثبت اختراع از راه دور تضمینی برای تحقق یک ایده نیست. این به ویژه در دنیای خودرو صادق است، جایی که دیدن صدها پتنت از خودروسازان به صورت هفتگی غیر معمول نیست. ما اغلب نمی‌بینیم که این ایده‌ها در شکل تولید تحقق می‌یابند، بنابراین در حین مطالعه این حق اختراع غم‌انگیز درباره موقعیت رانندگی ایستاده از فورد، این را در نظر داشته باشید.

مطمئناً این ایده جالبی است، اما این تنها ثبت اختراع عجیبی نیست که اخیراً از خودروسازان و به ویژه فورد دیده‌ایم. بیضی آبی صفحه‌ای از کتاب بازی تسلا را با یک حق اختراع درب SUV که در آوریل منتشر شد، قرض گرفت، و تقریباً در همان زمان، ما یک پتنت برای شناسایی قطارهای روبرو دیدیم. سال 2023 با ثبت اختراع برای حالت فیلم درایو شروع شد، که سیستم‌های خودروی خاصی را در حالی که سیستم تعلیق عقب را به حالت چمباتمه برای دید بهتر صفحه‌نمایش کار می‌کرد، کار می‌کرد.

آیا هر یک از این پتنت ها در خودروهای تولیدی زنده می شوند؟ فقط زمان می تواند بگوید.


منبع: https://www.motor1.com/news/676143/ford-stand-up-driving-patent-latest-year-interesting-ideas/

جنبه دوم این پتنت – که ممکن است شانس بیشتری برای مشاهده تولید داشته باشد – مجموعه ای از حسگرها است که به تشخیص اینکه آیا راننده واقعاً در وسیله نقلیه است، فراتر از نشستن روی صندلی، کمک می کند. این می‌تواند بر نحوه عملکرد سیستم‌های ایمنی و راحتی خودرو تأثیر بگذارد، مانند تعویض خودکار دنده به پارک در صورت عدم شناسایی راننده. این می تواند به راننده اجازه دهد تا در حالی که وسیله نقلیه به جلو حرکت می کند، در همه جا حرکت کند، اما ایمنی در اینجا کاملا نادیده گرفته نمی شود. این حق اختراع در مورد چنین عملکردی در دسترس بودن در حالت های خاص، محدود به سرعت های بسیار پایین و غیره بحث می کند.

ثبت اختراع فیلم Ford Drive-In

عملکرد در اینجا دو برابر است. کاربرد واضح آن کنترل خودرو در حالی است که پشت فرمان ننشینید. یک موقعیت ایستاده به تصویر کشیده شده است، با شخصی که Bronco را از طریق سنسورهای روی قاب شیشه جلو کنترل می کند. این حق اختراع همچنین در مورد زانو زدن و خم شدن به پهلو صحبت می کند، بنابراین از نظر تئوری، کنترل ها می توانند در مکان های متعددی قرار گیرند که راننده ممکن است دید بهتری از محیط اطراف داشته باشد. هر ،ی که با آفرودهای تهاجمی آشنا باشد، اهمیت دید و پیمایش دقیق در زمین را می داند. اگر یک نقطه‌نگار در دسترس نباشد، این سیستم می‌تواند به راننده کمک کند تا موانع دشوار را برطرف کند.

شاید بحث‌برانگیزترین پتنتی که امسال از فورد دیده‌ایم، مالک، است که از پرداخت خودرو عقب مانده‌اند. ،وان شده است سیستم ها و روش های بازپس گیری وسیله نقلیهپتنت پیشنهادی دارای فناوری نرم افزاری است که می تواند توسط شخص ثالث برای قفل ، مالکان خودروها استفاده شود. برای وسایل نقلیه با قابلیت رانندگی خودکار، این حق اختراع حتی نشان می دهد که چگونه یک خودرو ممکن است خود را بازپس گیرد، به م،ای واقعی کلمه به طور مستقل به مک، که یک کامیون یدک کش می تواند آن را حمل کند، یا مستقیماً به یک انبار می رود.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.