کارلوس گوسن رئیس سابق نیسان از خودروساز شکایت کرد و به دنبال بیش از یک میلیارد دلار است.

در سال 1996، رنو G،sn را برای بازسازی ساختار خودروساز فرانسوی استخدام کرد. سه سال بعد، رنو و نیسان برای به اشتراک گذاشتن و کاهش هزینه ها با یکدیگر همکاری ،د. G،sn در سال 1999 مدیر عامل نیسان شد و وظیفه داشت شرکت در حال مبارزه را برگرداند. او در سال 2001 مدیرعامل نیسان شد و در نهایت هر دو خودروساز را رهبری کرد. میتسوبیشی در سال 2017 به این اتحاد پیوست.

در حالی که غصن چندین سال است که از نیسان خارج شده است، او همچنان برای این شرکت دردسر ایجاد می کند. در سال 2022، آژانس خدمات مالی ژاپن جریمه ای 200 میلیون ینی (1.4 میلیون دلار به نرخ ارز امروزی) علیه این شرکت به دلیل تخلفات ادعایی G،sn وضع کرد. نیسان این تخلف را در سال 2019 گزارش کرد. شکایت جدید او احتمالاً هر گونه روند قانونی بین او و نیسان را برای سال های آینده به دنبال خواهد داشت.

کارلوس گوسن، مدیرعامل سابق نیسان، از کارفرمای قبلی خود شکایت کرد. او با طرح دعوی قضایی در لبنان به دنبال بیش از یک میلیارد دلار، نیسان، دو شرکت دیگر و 12 فرد را به افترا، جعل مدارک و موارد دیگر متهم کرد. غصن به دنبال 558 میلیون دلار غرامت و هزینه های از دست رفته و 500 میلیون دلار غرامت تنبیهی است.

مقامات ژاپنی گوسن را در اوا، سال 2018 دستگیر ،د و او را متهم ،د که غرامت خود را گزارش نکرده و او را به سوء رفتار مالی متهم کرده اند. او این اتهامات را رد کرده است. غصن در اوا، سال 2019 از حبس خانگی فرار کرد و در جعبه ای از کشور گریخت.

او وارد لبنان شد، کشوری که شهروندان خود را تحویل نمی دهد. به گفته G،sn هنوز در ژاپن پرونده های جنایی معلق دارد اخبار خودرو. نیسان نیز برای جبران خسارت مالی از وی شکایت کرده است.

نیسان نقشه راه خود را در اوایل سال 2023 به روز کرد و گفت که تا سال 2030 کمتر از 27 مدل برقی جدید و 19 خودروی برقی جدید می خواهد. این شرکت قبلاً 15 دستگاه BEV و 23 دستگاه برقی می خواست. طرح جدید این شرکت قصد دارد تا 98 درصد از فروش این شرکت تا سال 2026 در اروپا و 40 درصد در ایالات متحده تا پایان این دهه برقی شود.


منبع: https://www.motor1.com/news/672933/ex-nissan-boss-carlos-g،sn-sues-automaker/

مدیر سابق خودرو و اکنون فراری از زمان فرارش از انتقاد از کارفرمای سابق خود ابایی نداشته است. او سال گذشته رنو-نیسان را «کوچک و شکننده» خواند و در سال 2021 ابراز تاسف کرد که استراتژی برقی‌سازی این شرکت فاقد چشم‌انداز است.

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.