کانسپت هیوندای پونی کوپه 1974 برای ویلا d’Este احیا شد


تاریخچه هیوندای در Concorso d’Eleganza Villa d’Este امسال جشن گرفته می شود. تقریباً 40 سال پس از اولین نمایش خود در نمایشگاه خودروی تورین، پونی کوپه کانسپت، یکی از نمونه های نمونه اولیه سازنده کره ج،ی، به ایتالیا بازگشت. پونی کوپه که توسط جورجتو جوجیارو – “پدر” کانسپت اصلی بازسازی شده است، در روز شنبه، 20 مه در سواحل دریاچه کومو در رویداد اتومبی،، معتبر به صورت زنده قابل مشاهده است.

اسطوره به زندگی برمی گردد

پونی اولین خودروی تولید انبوه هیوندای به ،وان یک سازنده مستقل بود، اما مفهوم ، ای شکلی که در اینجا به نمایش گذاشته شده بود، نبود. بحران اقتصادی جه، در دهه 1970 فضای زیادی را برای یک خودروی اسپرت شیک فراهم نکرد، بنابراین در سال 1975 پونی به ،وان یک لیفت ، کوچک چهار در به بازار عرضه شد. با این حال، کانسپت پونی کوپه (که قبل از آن در سال 1974 ساخته شد) در طول سال ها از نظر روحی زنده ماند و بر زبان طراحی هیوندای در زمینه های دیگر تأثیر گذاشت.

کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)

نسل دوم پونی (همچنین به ،وان ا،ل شناخته می شود) نسبت های مربعی را در طراحی جمع و جور چهار در خود ارائه می دهد. چند سال بعد، هیوندای اسکوپ شکل کلی کوپه کانسپت را در طراحی خودروهای اسپرت، البته با لبه‌های گرد، اتخاذ کرد.

البته این تاثیر به وضوح در برخی از مدل‌های جدید هیوندای مانند Ioniq 5 دیده می‌شود، جایی که خطوط مستقیم بدنه در ،مت پشتی کوتاه به اوج می‌رسد. و طبیعتاً N Vision 74 وجود دارد که با الهام مستقیم از پونی کوپه کانسپت با بدنه ،‌ای عقب‌نشینی که مدرن شده و با پیل سوختی هیدروژنی برای تامین قدرت، الهام گرفته شده است. متأسفانه، N Vision 74 – مانند پونی کوپه اصلی – با وجود شایعات برع،، یک مفهوم منحصر به فرد باقی مانده است.

کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)
کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)
کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)
کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)

داخلی مینیمالیستی

در حالی که توجه به خطوط مستقیم و ساده بیرونی جلب می‌شود، هیوندای زمان زیادی را صرف بازسازی فضای داخلی ساده این کانسپت کرده است. خودروی اسپرت ارائه شده در Villa d’Este دارای طرحی مینیمالیستی با توجه زیادی به س، است. جزئیاتی مانند گیج‌های غیر سنتی و فرمان تک پره مدل‌های آینده را از منظر مشخص دهه 1970 مشخص می‌کنند. و حتی امروز هم حال و هوای آینده نگر دارد.

کانسپت هیوندای پونی کوپه بازسازی شد (2023)

به لطف N Vision 74، کانسپت پونی کوپه دوباره در ذهن مردم اتومبی،، بازگشته است، جایی که می تواند خلاقیت طراحان هیوندای را در آینده تقویت کند. یکی از این افراد سانگ یاپ لی، برنده اخیر جایزه خودروی سال 2023 جهان است.

در مورد مدل های آینده، بدون شک شاهد نفوذ پونی در Ioniq 5 N، اسپرت ترین نسخه کراس اوور الکتریکی که در ماه جولای رونمایی می شود، خواهیم بود. و در حالی که هیوندای شایعات مربوط به N Vision 74 با مشخصات تولیدی را رد کرده است، ما همچنان منتظر مدل های آینده این برند کره ج،ی هستیم.


منبع: https://www.motor1.com/news/668008/hyundai-pony-coupe-concept-revived-for-villa-deste/

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.