کیا EV5 و نسل بعدی ریو برای سه ماهه چهارم سال 2023 معرفی شدند

در درازمدت، کیا می‌خواهد فروش سالانه خودروهای برقی تا پایان دهه به 1.6 میلیون دستگاه برسد، که با یک خط تولید خودروهای الکتریکی متشکل از 15 مدل تا سال 2027 تامین می‌شود. همچنین می‌خواهد فروش خودروهای برقی به 55 درصد (2.38 میلیون دستگاه) برسد. در سال 2030 که پیش بینی می شود کل تحویل به 4.3 میلیون دستگاه برسد.

اینها احتمالاً فیس لیفت هایی برای مدل های موجود خواهند بود، با تصاویر جاسوسی اخیر که نشان می دهد کیا در حال آزمایش نمونه های اولیه Picanto، Carnival، K5 و Sorento به روز شده است. البته شاسی بلند برقی بزرگ EV9 نیز امسال وارد بازار می شود و نسخه GT با عملکرد بالا در اوایل سال 2025 عرضه خواهد شد.

8 ع، ها

کیا ماه گذشته با رونمایی از کانسپت EV5 که در اینجا تصویر آن را نشان می‌دهد، تقریباً همه را غافلگیر کرد. در جریان رویداد روز سرمایه گذار مدیرعامل که امروز در سئول برگزار شد، این برند کره ج،ی اعلام کرد که نسخه تولیدی آن در سه ماهه چهارم سال در چین عرضه خواهد شد. هنگامی که این کانسپت معرفی شد، کیا پیشنهاد کرد که این کراس اوور صرفاً الکتریکی را در آینده در بازارهای دیگر عرضه خواهد کرد، اما بدون پرداختن به جزئیات.

برای رسیدن به آنجا، کارخانه گوانگمیونگ برای تولید خودروهای برقی با هدف کوتاه مدت شروع به تولید دو مدل در سال 2024 خواهد شد. کیا همچنین قصد دارد خودروهای الکتریکی را در ایالات متحده، اروپا، چین و هند تولید کند. علاوه بر این، یکی از اه، اصلی راه اندازی یک ،ب و کار خودروی هدفمند (PBV) است که با یک مدل سایز متوسط ​​در سال 2025 از یک کارخانه اختصاصی در Hwaseong شروع می شود.


منبع: https://www.motor1.com/news/660837/kia-ev5-rio-launch-date/در همان کنفرانس، نسل بعدی مدل ساب کامپکت ریو معرفی شد که تولید آن در Q4 در کارخانه این شرکت در مکزیک، جایی که خودروی فعلی مونتاژ می شود، آغاز می شود. علاوه بر این، سال 2023 شاهد معرفی یک Ray EV کوچک در سه ماهه سوم خواهیم بود. کمتر از “پنج مدل بهبود محصول” برای اولین بار در ماه های باقی مانده از سال برنامه ریزی شده است.

کیا مفهومی EV5

توسط Karl Benz

Mercedes-Benz, commonly referred to as Mercedes, is a German luxury and commercial vehicle automotive brand established in 1926.